תפריט ניווט

צור קשר

לפרטים ומידע נוסף, מלאו את הטופס המצורף:

בניה קונבנציונלית

אף מבנה לא הוקם ביום אחד, ולרוב גם לא במספר חודשים. מה שחשוב להדגיש הוא שתחת ההגדרה הכללית של בניה – הליך ההקמה או ההרכבה של מבנה – מסתתר עולם ומלואו. זאת מכיוון שישנן מספר שיטות בניה עיקריות, הנבדלות ביניהן בשורה ארוכה של פרמטרים. המאמר הנוכחי בוחן את הסוג הנפוץ ביותר של בניה והיא בניה קונבנציונלית.
 

מה הופך בניה לקונבנציונלית?

 
כפי שניתן להסיק משמה, בניה קונבנציונלית היא צורת הבניה המקובלת ביותר בעת הנוכחית. היא מתבססת על שימוש בבטון מזוין, המשמש חומר הגלם העיקרי ממנו מורכב שלד הבניין, כאשר לצד זה ייתכן שימוש בפלדה. הקירות בשיטת בניה זו עשויים מבלוקים בעובי של 20 ס"מ. רצפות הבטון בשיטה זו תלויות להן אל בין קורות המבנה – בדרך כלל, יהיו אלה תקרות צלעות, המהוות כשלעצמן שיטת בניית התקרות הנפוצה ביותר כיום.

יתרונות וחסרונות הבניה הקונבנציונלית

כיאה לשיטה המקובלת ביותר של בניה, לא מפתיעה העובדה לפיה בניה קונבנציונלית מגלמת בתוכה מספר יתרונות חשובים. זה מתחיל עם העלויות, הנחשבות לנמוכות ביחס לשיטות בניה אחרות. חומרי הגלם העיקריים בהם נעשה שימוש, חול ומלט, זמינים בכמויות מסחריות באזורנו, כאשר המחיר שלהם הוא בהחלט בר השגה. במילים אחרות: אם גם אתם תוהים מדוע מחירי הדיור בישראל הם כה גבוהים, בוודאי ששיטת הבניה הקונבנציונלית אינה הסיבה לכך.
שיטת הבניה, בהמשך לכך, יכולה להתבצע באופן פשוט יחסית, באמצעות בעלי מקצוע הבקיאים במלאכה עד רמת היסוד. השיטה הזו גם מציעה גמישות מסוימת – למשל, בשילוב קירות מגבס – מה שמאפשר לכל מבנה להיות מוקם על פי הרצונות של אלה שעומדים מאחורי הפרוייקט.
 

מן העבר השני של המשוואה, חשוב לזכור שגם במקרה של בניה קונבנציונלית לא כל הנוצץ זהב.

השיטה אינה חפה מחסרונות כלל, כאשר המרכזיים שבהם הם: משך בניה ארוך יחסית, רמת בידוד תרמי או אקוסטי שאינה מושלמת ופסולת בניה מרובה.

הליך זה אינו נחשב לאופטימלי מבחינת תוצאות העבודה (בטח בהשוואה לשיטות דוגמת הבניה המתקדמת), אך בשוק כמו ישראל, המאופיין בשמרניות, השליטה של שיטת הבניה האמורה היא עדיין מרכזית.

אנו חברת דשא בונים לכם את הבית בשיטה הקונבנציונלית (בלוקים), בנייה בעץ ,מתכת ובניה המשלבת בין שיטות הבניה השונות.
 
החברה עוסקת ביזום וביצוע פרויקטים בתחום הבניה ומתמחה בבנייה פרטית , בנית מבנים ציבוריים (משרדים, בתי כנסת, כיתות לימוד…).
 
החלטתם לבנות בית חדש או לשפץ בית קיים ואתם מחפשים את אנשי המקצוע הטובים ביותר כדי שיבצעו את העבודה בתקציב ולוח הזמני