תפריט ניווט

צור קשר

לפרטים ומידע נוסף, מלאו את הטופס המצורף:

הרחבות בניה

הרחבת בניה היא הרחבת השטח הבנוי של המבנה 

כל מי שקורא את מדורי הכלכלה בשנים האחרונות יודע שאחד הנושאים החמים ביותר בתחום הנדל"ן בכלל והבנייה בפרט הוא הנושא של הרחבות בניה.

אנחנו יכולים לראות הרחבות שמתבצעות הן בדירות מגורים במסגרת בתים משותפים והן הרחבות בניה בבתים פרטיים, הן בערים והן במושבים, כפרים וקיבוצים.

הרחבת בניה היא כשמה כן היא, הרחבת השטח הבנוי של המבנה על חשבון שטח פתוח, זה יכול להיות שטח ששייך למבנה (למשל חצר, גינה או מרפסת) וזה יכול להיות שטח שמחוץ למבנה אשר ניתן לבנות עליו, למשל אם בקומה הראשונה בבנייה בוצעו הרחבות בניה, אז בקומה השנייה יש למעשה שטח הרחבה לבניה שעליו אפשר להגדיל את שטח החדר, כלומר ניתן לבנות עליו.

המטרה היא די ברורה, במקום לרכוש דירה חדשה גדולה יותר, אז מגדילים את השטח הקיים של המבנה באמצעות בנייה נוספת. הבנייה יכולה להיות מחומרים שונים, בטון, עץ, גבס ועוד.

חשוב לציין שהרחבה לבנייה יכולה לכלול גם הוספת שטח בנוי על שטח חיצוני בלי לגעת במבנה הקיים, כלומר בניית מבנה במנותק ממנו או הצבת מבנה יביל או כל מבנה אחר שניתן לנייד על חשבון השטח הפתוח.


חשוב לזכור כל הרחבה לבניה צריכה לקבל אישור מהרשויות לשמש כך, יתרה מזו במקרים רבים היא צריכה לקבל גם אישור מהשכנים ומהסביבה במידה וזה משפיע עליהם.

הכל כמובן בהתאם לחוק הבניה במקום.

היתרונות של הרחבות בנייה לעניין הנקודתי של הגדלת השטח הן העלאת ערך הנכס.

בסופו של דבר, ככל שהנכס גדול יותר כך הוא יהיה שווה יותר, לכן במקרים רבים מעדיפים שלא להשתמש במבנה נייד לשם הרחבה כי הוא לא מוסיף דבר לערך הנכס, לעומת זאת, הרחבת בניה באמצעות הקמת מבנה קבוע, זה כבר סיפור אחר. כאן ללא ספק ערך הכנס יעלה השאלה היא בכמה והאם המחיר החדש יעלה על גובה ההוצאות שהיו לנו בעקבות הרחבת הבנייה.

במידה וכן, הרי ללא ספק שההרחבה הייתה חיונית ואטרקטיבית.

אם אתם רוצים ללמוד על הרחבות בניה ואתם רוצים ללמוד כיצד לבחור כיצד לבצע הרחבות מסוג זה, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל הצעות מחיר מחברת דשא בניה מתקדמת אשר מתמחה, בין היתר, בנושא של הרחבות בנייה הן באמצעות בנייה ייעודית והן באמצעות הרחבות בנייה על ידי הגדלת השטח הבנוי דרך מבנים יבילים ודומים להם. החברה תשמח לעזור לכם בכל פרט ופרט בנושא.